יוסי וילנסקי - מאמן אישי מומחה

חיזוק אסרטיביות - שיפור ביטחון עצמי
 

אימון אישי מקצועי למנהלים
הדרכת מנהלים - פיתוח מיומנויות ניהול

אימון אישי למנהלים הוא למעשה יצור כלאיים מורכב שמשלב אימון אישי "רגיל" עם הדרכת מנהלים מקצועית. זה לא רק אימון אישי וזו לא רק הדרכת מנהלים ולכן חשוב שמי שמעביר אימון אישי למנהלים יהיה גם מאמן אישי מנוסה וגם מנהל בכיר.

אימון אישי הוא תהליך שבין השאר עוזר לאנשים להגדיר מטרות אישיות "טובות" (אפשר לכתוב ולדבר שעות על "מהי מטרה טובה" אבל לא זה המקום) ומהן החוזקות האישיות שיכולות לאפשר להם להשיג את אותן המטרות. אימון אישי מפתח מיומנויות אישיות וחברתיות כמו אסרטיביות, ביטחון עצמי התנהלות עצמית ועוד. אנשים מגיעים בדרך כלל לאימון אישי עם מטרות מוגדרות וממוקדות ומגלים שהשיפור הוא רחב ומקיף הרבה יותר מאשר המטרה המקורית.

הדרכת מנהלים היא מגוון דרכים (קורסים, למידה ממנטור, למידה תוך כדי  התנסות ועוד) בהן מנהלים לומדים ניהול כמקצוע ומפתחים את המיומנויות הדרושות כדי להיות מנהלים מקצועיים. נהוג להבחין בין מיומנויות ניהול "רכות" (מיומנויות בינאישיות, יכולות ניהול עצמי, אינטיליגנציה רגשית ועוד) לבין מיומנויות ניהול "קשות"-משימתיות כמו בניית תוכנית עבודה, מעקב, הגדרת עבודה וכו'. מניסיוני הרב כמנהל וכמדריך מנהלים אני יכול להעיד שכל פעילות של כל מנהל משלבת תמיד מיומנויות רכות עם מיומנויות משימתיות. בשונה ממאמן אישי, מדריך מנהלים הוא (כשמו כן הוא) מדריך, מורה, מנטור, בעל ידע וניסיון רלוונטיים, במילים אחרות- מנהל מקצועי. כי צריך איש מקצוע כדי להקנות מיומנויות מקצועיות.

אימון מנהלים מקצועי הוא גם וגם. מדובר בתהליך, בהנחיית מאמן אישי מנוסה שהוא גם מנהל מקצועי בכיר, שמשלב אימון אישי למנהלים עם הדרכת מנהלים. מדובר בשילוב מנצח בו המנהלים המתאמנים/מודרכים יכולים גם ללמוד ולהתייעץ עם בעל מקצוע וגם לפתח באופן אישי גם מיומנויות אישיות וגם מיומנויות ניהול חשובות. 

אימון מנהלים מקצועי ככלי להכשרת מנהלים ולפיתוח מיומנויות ניהול אישיות התחיל להתפתח לקראת סוף המאה הקודמת (סביבות 1990, לפני כעשרים שלושים שנה) ובשנים האחרונות מנהלים רבים עוברים, מטעם הארגון או באופן פרטי, אימון אישי למנהלים משולב הדרכת מנהלים על מנת להתמקצע כמנהלים. זו מגמה חשובה כי בד"כ מנהלים לא מקבלים הכשרה מספקת לפני שהם מתחילים לנהל
(האם אתם מדמיינים לעצמכם קצינים בצבא או אפילו מפקדי כיתה שלא עברו הכשרה מתאימה לפני שהם מקבלים אחריות פיקודית?).

ניהול אינו רק תאוריה שלומדים מספרים. ניהול הוא התנסות יומיומית של לקיחת אחריות, קבלת החלטות בתנאי אי וודאות, תקשורת בינאישית עם אנשים (מנהלים בכירים, כפיפים, קולגות, לקוחות, ספקים, יועצים, קניינים, אנשי מכירות...), הצבת מטרות, הפעלת אנשים יעילה לאורך זמן ועוד. כמאמן אישי שהוא מנהל מקצועי בכיר, ראיתי שבמהלך אימון אישי למנהלים אני מתבקש להביא לא רק ידע וניסיון של מאמן אישי אלא גם את הידע ואת ההתנסות שלי כמנהל. השתתפתי בקורסים למנהלים, קיבלתי הדרכה ממנהלים בכירים ומנוסים, קראתי על ניהול אבל בעיקר חוויתי ניהול על בשרי. קראתי עשרות מאמרים על העברת שיחות משוב ואכן למדתי מהם, אבל, שום דבר לא משתווה לחוויה של שיחה עם עובד/ת כשאני צריך לאזן בין המשוב השלילי שיש לי למשוב החיובי. קראתי מאמרים על שיטות שונות לקבלת החלטות אבל שום מאמר ושום ספר לא  משחזר את החוויה בה אני מנהל שלוקח החלטה, בתנאי לחץ וחוסר וודאות, ויודע שעליו להוביל להצלחה ולשאת בתוצאות. 

במסגרות של אימון מנהלים ו/או קורסים למנהלים שאני מעביר, אני פוגש מנהלים שמגדירים את עצמם שהם "אנשי מקצוע טובים" אבל מנהלים גרועים. (למשל, אני מתכנת טוב אבל מנהל גרוע או אני עורך דין מעולה אבל כראש צוות של עורכי דין אני די גרוע). עצם הניסוח מעיד על כך שהם אינם רואים בניהול מקצוע. מנהלים שימו לב- ככל שתתקדמו, המקצוע שלכם הוא יותר "מנהלים" מאשר "מומחים במקצוע המקורי". זה קורה כבר למנהלים צעירים בתחילת דרכם הניהולית והולך ונהיה משמעותי ככל שמתקדמים לדרגות ניהול בכירות יותר. אם כך נעצור רגע ונחשוב- כמה משאבים הקדשתם ללימודי המקצוע המקורי שלכם? כנראה שהרבה. וכמה השקעתם בלהיות מנהלים טובים? הרבה פחות. אימון מנהלים משולב הדרכת מנהלים מאפשר לסגור את הפערים האלה.

במסגרת אימון מנהלים צעירים בתחילת דרכם נעסוק יותר בדרכים להגיע למטרות מאשר באסטרטגיה שקובעת מטרות, יותר בבניית תוכניות ומעקב אחריהן מאשר בתכנון עסקי, יותר בהנעת עובדים וניהול צוות מאשר בתכנון המבנה הארגוני של הארגון. לעומת זאת, אימון מנהלים בכירים יתמקד במנהיגות, הובלה אסטרטגית ועסקית, האצלת סמכויות, ועוד. בכל מקרה, בכל אימון מנהלים מקצועי נעסוק בהדרכת מנהלים בנושאים כמו אסרטיביות, תקשורת בינאישית, חקירת הסגנון הניהולי האישי המתאים ואיזון בין קריירה לפלחי החיים האחרים.

במסגרת אימון מנהלים מקצועי מקצועי אני משלב מספר תהליכים שביחד מהווים תשתית חזקה שמאפשרת למנהלים להתמודד עם אתגרי הניהול:

  • אימון אישי להתפתחות אישית - מנהלים הם בראש ובראשונה אנשים ולכן אימון מנהלים משלב אימון אישי במהלכו מנהלים משפרים יכולות כמו ניהול עצמי, התארגנות, ניהול זמן אישי, אסרטיביות, ביטחן עצמי, ניהול תקציב, קבלת החלטות אישיות, זיהוי יכולות וחולשות גיבוש מטרות ורצונות ועוד.
  • אסרטיביות- מנהלים מתקשרים עם מגוון רחב של אנשים כמעט בכל רגע נתון. אסרטיביות היא מילת מפתח בכל מערכות היחסים המורכבות האלה. אסרטיביות היא נושא שאפשר ללמוד, לתרגל ולאמץ כהרגל. התוצאות הן הישגים טובים בהרבה, חיזוק ביטחון עצמי והרבה שקט נפשי. כל אימון אישי, לכל מטרה, עוסק בין השאר בחיזוק אסרטיביות, אימון מנהלים אישי על אחת כמה וכמה.
  • פיתוח מיומנויות ניהול - כל פעילות ניהולית דורשת שילוב של מיומנויות משימתיות, אישיות, ובינאישיות. אימון מנהלים מקצועי הוא המסגרת בה לומדים ומתרגלים מיומנויות אלה.
  • סגנון ניהולי אישי - מנהלים שונים זה מזו. לכל אחד ואחת יש חוזקות אחרות, חולשות שונות, רצונות אחרים ומרכיבי אופי אישיים. כל מנהל ומנהלת ישיגו יותר אם יכירו את כל המרכיבים האישיים שלהם ויפתחו סגנון אישי בו הם מפיקים מעצמם את המיטב. אימון אישי למנהלים, כשמו כן הוא- אישי, וככזה הוא מתייחס בהרחבה לנושאים האישיים.
  • ערכי ניהול כלליים מרכזיים - כאמור, אימון מנהלים אישי מסייע לפתח סגנון ניהולי אישי וזאת תוך לימוד והטמעה של ערכי ניהול כלליים מרכזיים כמו אחריות, חשיבה לטווח ארוך, יוזמה ועוד. 
  • ליווי אישי במהלך היישום - אימון מנהלים אישי אינו מסתכם בתיאוריות ודיבורים. מנהלים שמתאמנים מתרגלים את הנושאים בזמן שהם זוכים לליווי אישי של המאמן/מנהל האישי. זה מתחיל בסימולציות הזמן מפגשי האימון וממשיך ביישום בשטח (שם כמובן ללא המאמן האישי) ובניתוח והפקת לקחים יחד עם המאמן.
  • איזון קריירה חיים  Work Life Balance - יותר ויותר אנשים/מנהלים מבינים כי לא די בקריירה ופרנסה אלא יש צורך ורצון להצליח גם בתחומי החיים הנוספים כמו זוגיות, משפחה, פנאי, חברה, גוף ובריאות ועוד. קל להגיד- קשה לקיים. במסרת אימון מנהלים עובדים על יצירת האיזון במספר מישורים: נהול עצמי וניהול זמן, סדרי עדיפויות נכונים, אסרטיביות, תאום ציפיות ועוד.

אני מזמין אתכם להכנס ליצור קשר דרך האתר או טלפון או באימייל. אשמח לפרט וספר יותר על עצמי ועל אימון מנהלים מקצועי והדרכת מנהלים כפי שאני רואה ומנחה. 
© כל הזכויות שמורות ליוסי וילנסקי, מאמן אישי בכיר, מאמן מנהלים, כפר סבא אזור השרון
תגיות: אימון אישי למנהלים, אימון מנהלים, אימון למנהלים, הדרכת מנהלים, מנהיגות, מנהלים בכירים, מנהלים צעירים, פיתוח מיומנויות ניהול, פיתוח מנהלים, מעובד למנהל, קורסים למנהלים, קורס ניהול

 © כל הזכויות שמורות  ליוסי וילנסקי - מאמן אישי בכיר בכפר סבא, אזור השרון
 קואצ'ינג, אימון אישי לחיים טובים יותר באמצעות חיזוק ביטחון עצמי ואסרטיביות, אימון מנהלים. אזור השרון: כפר סבא,  רעננה, הוד השרון   052-6968695  
yossi.vilenski@gmail.com


לייבסיטי - בניית אתרים