יוסי וילנסקי - מאמן אישי מומחה

חיזוק אסרטיביות - שיפור ביטחון עצמי
 
דף הבית >> אימון מנהלים מקצועי >> אימון מנהלים האצלת סמכויות
 

האצלת סמכויות - למה מנהלים ממעטים להשתמש בה

מדברים הרבה על האצלת סמכויות ככלי בעל יתרונות רבים שתורם הן ליעילות המנהלים והקבוצה והן למוטיבציה של מי שהאצילו להם סמכויות. עם זאת, מרבית המנהלים איתם אני עובד במסגרת אימון מנהלים או במסגרת קורסים למנהלים מספרים שהם ממעטים להאציל סמכויות. אז...אם זה כל כך טוב למה זה מתבצע כל כך מעט?

נהוג להתייחס אל משחקי אגו ומאבקי קרדיט כחסמים עיקריים של האצלת סמכויות. אחת האמירות הנפוצות היא שמנהלים לא משחררים, בין השאר כי הם חוששים מתחרות מצד העובדים/המנהלים הכפופים להם. האומנם? לא בצעתי מחקר מקיף בנושא ובכל זאת, על סמך העבודה האינטנסיבית שלי עם מנהלים לאורך שנים רבות המסקנה שלי היא שקיימים שני חסמים עיקריים שקשורים זה לזה קשר הדוק, האחד הוא תחשיב עלות/רווח שגוי והאחר הוא העדפת חשיבה לטווח קצר על פני תכנון לטווח ארוך.

תחשיב עלות/רווח: נניח שאני כמנהל יכול לבצע משימה מסוימת בעלות של 100 (יחידות עלות כלשהן). אני מחשב שאם אאציל סמכויות לאחד/ת מהעובדים הוא או היא יזדקקו לזמן למידה ולזמן הדרכה/מעקב שלי ויבצעו את המשימה לאט יותר ואולי אפילו מעט פחות טוב. בסה"כ, המשימה תתבצע בעלות כוללת של למעלה מ-100 ולכן האצלת סמכויות במקרה זה אינה כדאית. נכון? לא בהכרח!

כלכלנים נוהגים לחשב עלות ורווח אלטרנטיביים. כלומר, אם אני מנצל את הזמן שהתפנה לי כתוצאה מהאצלת הסמכויות ומבצע משהו שרק אני כמנהל יכול לבצע וששווה יותר מהמשימה שהאצלתי (תמיד יש משימות כאלה, אחרת- מה המשמעות של היותי מנהל) כל החישוב משתנה. סה"כ הערך שנוצר הוא גבוה בהרבה. לכן, כשאני כמנהל שוקל להאציל סמכויות, עלי לשאול את עצמי האם יש משימות שרק אני כמנהל יכול לבצע ואני לא מצליח להכניס ללוח הזמנים שלי כי אני עסוק בביצוע משימות שעובדים/מנהלים שלי יכולים לבצע, גם אם הביצוע שלהם אינו זול יותר באופן ישיר.

שיקולים של טווח קצר או ארוך: חלק מהמשימות שאפשר להאציל (ואולי רובן) הן משימות דחופות. מנהלים רבים נוטים (מסיבות הקשורות לקשיים בנושא ניהול זמן) להעדיף את החשוב על הדחוף. עם ההעדפה כזאת נראה מוזר להעביר למישהו אחר משימה דחופה כשברור לכאורה שעצם התהליך של האצלת סמכויות ידחה במידת מה את סיום הפעולה ויעלה לא פחות (למה לכאורה? כי יכול להיות שלעובדים יש יותר זמן רציף משלי להקדיש למשימה והם יסיימו קודם). חשיבה לטווח ארוך תשנה את כל התמונה: 1) אנשים שאני משקיע בהם היום ומאציל להם סמכויות  מתפתחים מקצועית ואישית ובעתיד אצטרך פחות מזמני כדי להאציל להם משימות  2) אם אני, המנהל, אנצל את הזמן המתפנה לי כדי לטפל במה שחשוב עוד בטרם הוא הפך דחוף, ארוויח מכל מכיוונים.

לסיכום, מרבית המנהלים ממעטים להאציל סמכויות לא רק כי קשה להם לשחרר אלא בעיקר כי אינם מחשבים נכון את העלות/תועלת של האצלת סמכויות בכלל ובטווח הארוך בפרט.

 
 

 © כל הזכויות שמורות  ליוסי וילנסקי - מאמן אישי בכיר בכפר סבא, אזור השרון
 קואצ'ינג, אימון אישי לחיים טובים יותר באמצעות חיזוק ביטחון עצמי ואסרטיביות, אימון מנהלים. אזור השרון: כפר סבא,  רעננה, הוד השרון   052-6968695  
yossi.vilenski@gmail.com


לייבסיטי - בניית אתרים