יוסי וילנסקי - מאמן אישי מומחה

חיזוק אסרטיביות - שיפור ביטחון עצמי
 

אימון מנהלים צעירים
ניהול מקצועי מהתחלה
 
אם יש לך קוצים במקום שבו נהוג לשבת, זה סימן שאתה צעיר...(יוסי גמזו)

מי הם מנהלים צעירים?
מנהלים צעירים הצטיינו כעובדים ואז קודמו, בד"כ ללא הכשרה, לתפקידם הניהולי הראשון. הם מבינים שניהול זה מקצוע ורוצים ללמוד לנהל ולהתפתח אישית על מנת להצליח בתפקידם ולהיות מנהלים טובים יותר כבר בתחילת דרכם. מנהלים צעירים כמעט לא מעורבים באסטרטגיה וחשיבה עסקית אלא אמורים להשיג את היעדים שנקבעו ע"י מנהלים בכירים יותר ו"לספק את הסחורה" למרות שרוב הסמכויות והמשאבים אינם בשליטתם. 
 
 
אימון אישי למנהלים צעירים הוא אימון מנהלים בו שמים דגש מיוחד על הנושאים הרלוונטים יותר עבור אותם מנהלים הנמצאים בתחילת דרכם. המעבר מ"עובדים לא מנהלים" למנהלים בתחילת דרכם הוא מעבר חד שמציב אתגרים מיוחדים. אימון מנהלים צעירים משלב הדרכה וייעוץ שעוזרים למנהלים להתגבר על הקשיים ולבנות מהתחלה יסודות בריאים שמשרתים אותם בהמשך דרכם.

מנהלים צעירים בתחילת דרכם מוצאים עצמם לעיתים קרובות במצב מתסכל. הם מקודמים להיות מנהלים זוטרים, ראשי צוותים, לאחר שהצטיינו כאנשי צוות ומגלים שהם עסוקים יותר ב"להיות מנהלים" מאשר בתחום המקצועי בו הם הצטיינו. הם מנהלים זוטרים בעלי שליטה מוגבלת (אם בכלל) על המשאבים והעדיפויות, אבל, הם אלה שיש להם אחריות ישירה לביצוע ועליהם ל"ספק את הסחורה". אימון מנהלים מאפשר להם להתחזק כמנהלים, מקצועית ואישית, כבר בתחילת דרכם.

כמו כן מנהלים צעירים בתחילת דרכם מנהלים לעיתים קרובות את מי שהיו עמיתים ושותפים לצוות. זוהי סיטואציה לא פשוטה שדורשת רגישות ונחישות. במסגרת אימון אישי למנהלים צעירים נעסוק בנושא ובדרכים השונות להתמודד עם המצב.

בארגונים רבים, מנהלים זוטרים בתחילת דרכם מצופים להמשיך בחלק מהזמן להמשיך ולבצע את העבודה המקצועית בה הצטיינו כחברי צוות. ראשי צוותים משמשים גם כחברי צוות וגם מנהלים את הצוות. זהו נושא נוסף בו נרבה לעסוק ובמסגרת אימון אישי למנהלים צעירים נחפש דרכים לבנות איזון בריא בין שני התפקידים.

מנהלים צעירים מתמקדים בעיקר בעשייה ובביצוע ועם זאת הם שמחים ל"הציץ" גם לעולם של מנהלים בכירים יותר, נושאים כמן כיוון עסקי של הארגון, אסטרגיה, צרכי הלקוחות וכדומה. אחד מסוגי הדיונים הפופולריים במהלך אימון אישי למנהלים צעירים הוא הדרך לקבל חשיפה ומידה מסוימת, ולו גם קטנה, של מעורבות בנושאים אלה.

עד לאחרונה אימון אישי למנהלים היה נחלתם הכמעט בלעדית של מנהלים בכירים. בשנים האחרונות המודעות לנושא עלתה ויותר מנהלים צעירים, ראשי צוותים ומנהלים זוטרים מגיעים לעבור אימון מנהלים כבר בתחילת דרכם- חלקם ביוזמת הארגון ובמימונו חלקם באופן פרטי. היתרונות ברורים: זה העיתוי בו מה שלומדים משמש אותם לאורך שנים ארוכות, מאפשר להם היות מנהלים טובים יותר כבר בתחילת דרכם, להצליח בתפקידם ולהמשיך להתקדם לדרגות ניהול בכירות יותר.

© כל הזכויות שמורות ליוסי וילנסקי, מאמן אישי בכיר, מנהל מנוסה, מאמן מנהלים, בכפר סבא
תגיות: אימון אישי למנהלים צעירים, מנהלים צעירים, פיתוח מנהלים, הדרכת מנהלים צעירים
 

 © כל הזכויות שמורות  ליוסי וילנסקי - מאמן אישי בכיר בכפר סבא, אזור השרון
 קואצ'ינג, אימון אישי לחיים טובים יותר באמצעות חיזוק ביטחון עצמי ואסרטיביות, אימון מנהלים. אזור השרון: כפר סבא,  רעננה, הוד השרון   052-6968695  
yossi.vilenski@gmail.com


לייבסיטי - בניית אתרים